Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Život v obci > Akce, které se budou konat > Uplatnění nároku na osvobození od poplatku za "odpady"

Uplatnění nároku na osvobození od poplatku za "odpady"Datum konání:
2.1.2023
Datum ukončení:
30.1.2023

Žádáme všechny poplatníky místního poplatku za obecní systém odpadového hospodářství, aby si zkontrolovali, zda nemají nárok na osvobození od tohoto poplatku viz čl. 7 Obecně závazné vyhlášky obce Mysločovice č. 1/2022, o místním poplatku za obecní systém odpadového hospodářství.
Jedná se např. o osoby, které jsou poplatníkem poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci v jiné obci a mají v této jiné obci bydliště. (To znamená, že mají trvalý pobyt v naší obci, ale fyzicky bydlí v jiné obci. Tito občané si musí zjistit v místě svého skutečného pobytu na obecním (městském) úřadě, zda jim zde vznikla povinnost platit místní poplatek za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci. V případě, že ano, zajistí si z tohoto úřadu potvrzení, že jsou poplatníky tohoto poplatku v roce 2023, a tímto potvrzením doloží nárok na osvobození.) 
Dále např. o osoby umístěné v domově pro osoby se zdravotním postižením, domově pro seniory atd. (Tady je potřeba např. potvrzení z příslušného domova, že jsou zde umístěni)
Stále jsou u nás také osvobozeny osoby, které pobývají v zahraničí déle než šest měsíců příslušného kalendářního roku.

Pro poplatkové období 2023 je osvobození potřeba dokladovat předložením formuláře "Vznik / změna poplatkové povinnosti" nejpozději do 30. 1. 2023, jinak nárok na osvobození pro tento rok zaniká.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů