Vyhledat v textu

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Život v obci > Akce, které se budou konat > ZMĚNY V INTEGROVANÉ DOPRAVĚ ZLÍNSKÉHO KRAJE OD 1. 1. 2021

ZMĚNY V INTEGROVANÉ DOPRAVĚ ZLÍNSKÉHO KRAJE OD 1. 1. 2021Datum konání:
1.1.2021
Datum ukončení:
31.1.2021

Od 1. 1. 2021 bude platit na území kraje jen kilometrický tarif. Nově k němu přibude možnost zvýhodněného přestupu v linkové dopravě, tj. autobus-autobus pomocí papírové jízdenky, zakoupené u řidiče nebo pomocí čipové karty, včetně karty ODISka. Ve všech autobusech bude možné platit i bankovní kartou.
U vlakových spojů nedojde oproti současnému stavu k žádné změně. Do konce března tak bude platit stejný tarif a časově kilometrické jízdenky jako letos a přestup mezi vlak-autobus (a naopak) nebude cenově zvýhodněný. Ve všech vlacích bude možné platit i bankovní kartou.
Platnost stávajících čipových karet, kromě karet u dopravce ARRIVA MORAVA, bude ukončena k 31. 12. 2020. Nové čipové karty budou postupně zaváděny. Žákovské jízdné můžete zakoupit u vlakových dopravců formou 7denního a 30denního dlouhodobého kupónu.
BLIŽŠÍ INFORMACE NA WWW.ID-ZK.CZ
Další informace o změnách v integrované dopravě Zlínského kraje platné od 1. 1. 2021 najdete na stránkách Zlínského kraje.