Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Život v obci > Diskusní fórum

Diskusní fórum

Zde máte prostor k diskuzi se spoluobčany o dění v obci. Případné hanlivé či urážlivé příspěvky a příspěvky nesouvisející s diskusí budou mazány.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
Starší 1
 • 19. 3. 2013 9:16
  Václav Utinek

  Vážení spoluobčané,
  po včerejší účasti na setkání s představiteli bioplynové stanice, kterou by rádi tito postavili v naší obci, jsem byl pozitivně udiven, jak nám všem jde o životní prostředí právě v naší obci. Zejména smrad, který by případná BPS do naší obce vpouštěla je hlavním důvodem, který by nám občanům vadil. Jsem rád, že zazněly dotazy typu: v jaké míře se budou dostávat do ovzduší škodlivé látky, v jaké míře bude zápach ovlivňovat soukromí život občanů. Jsem rád, že lidem v této obci zvláště na eliminaci zápachu záleží. Proto jsem rád, že už neucítím smrad z některých komínů, neuvidím zamořenou ulici dýmem a moje děti se mě už nebudou ptát, proč některým tak smrdí z domu. Že budu moci bez omezení kdykoli větrat a otevřít okno bez obav, že nebudu mít v peřinách saze a v bytě dým a kouř! Jsem rád, že toto si po včerejší schůzce občané uvědomili a pokud tedy lepší životní prostředí v obci, tak že už i bez tohoto nesnesitelného zápachu, který někteří na naši obec pouštíte. Je hezké argumentovat, že tu smrad nechceme, ale není moc hezké, že si jej tu sami děláme a daleko horší!!! Díky, že jsme si to včera uvědomili a taky tomu pomůžeme!! Vždyť o to u BPS hlavně šlo - smrad na prvním místě!! Děkuji za Vaše pochopení, ale někdy se ten smrad z některých domů fakt nedá! Neobhajuji BPS, taky s ní nesouhlasím! Ale bylo pro mne úsměvné včera sledovat boj proti smradu z případné BPS a přitom si jej tu dál děláme samy! Z mého pohledu pro mne více nesnesitelného než kravín či případná BPS. S pozdravem Václav Utinek ml.


 • 31. 7. 2013 9:49
  Anna Šicová
  Zaběhnutý pes

  Dnes 31.7.2013 po 9 hodine, jsme videli bezet po ceste mezi Myslocovicemi a Machovou smerem na Machovou mensiho sedeho pejska, prisel nam jako stene chrta, bezel stale pred autem, kdyz jsme zastavili stale pred nami utikal, teprve u kaplicky zabehl do keru za kaplickou, zatavili jsme a sli za nim napred se na nas dival pak i za nami vybehl, ale zrovna projizdelo dalsi auto a on se lekl a utekl dal do tech keru.. volali jsme, hledali ho ale nikde nebyl :((( ani se neobjevil nemel obojek na zadni nozce mel krvavy sram, zrejme ho nekdo srazil nebo ho neco potrhalo Sdilejte to dal treba se zabehl nekomu z Myslocovic nebo Machove a mohlo by to pomoct ho najit!!!


 • 1. 12. 2013 23:06
  Dáša Janíková
  Upozornění na týrání zvířat

  Dobrý den,

  opět se blíží konec roku a oslavy na přivítání roku nového. Tímto se dostávám k problému, který řeší chovatelé a majitelé psů a jiných domácích zvířat každý rok. Tímto problémem jsou různé ohňostroje a petardy, které způsobují všem zvířatům bez vyjímky nejen psychická, ale i fyzická utrpení. Jedná se o šok z náhlého velmi silného a nečekaného zvuku, kdy zvíře zažívá opravdový strach a bolest. Takto psychicky vystresované zvíře může ublížit nejen sobě, ale i jiným zvířatům nebo člověku. Dovoluji si tímto upozornit, že podle zákona na ochranu zvířat proti týrání je taková činnost považována za týrání zvířat a může být posuzována jako trestný čin. Chápu, že radost lidí z používání zábavní pyrotechniky je akceptovatelná poslední den v roce, ale nepochopím, že je provozována již nejméně měsíc před oslavami nového roku, kdy obtěžuje nejen lidi, ale hlavně zvířata. Každý majitel zvířete, které je na tyto zvuky citlivé, má možnost poskytnout svému zvířeti pomoc v podobě farmakologické léčby, kdy je veterinářem předepsáno sedativum na zklidnění a uzavření zvířete do míst, kde je těchto zvuků ušetřeno. Ale nelze to činit každodenně, kdy jsou tyto výbuchy nepředvídatelné!!! Nyní cituji článek veterinárního lékaře: Lidská blbost nezná meze a proto jsem viděl mnohokrát jak lidé berou na ohňostroj, nebo hudební festivaly své pejsky a batolata. Psy ani takto malé děti ohňostroj neocení, záblesky a rány a naopak budou vystrašení. Psy si mohou velmi vážně ublížit v případě panického záchvatu strachu a útěku.
  Pes má být tento den v tuto dobu, zavřen doma na nejtišším místě, se zacloněnými okny. V případě, že klidného prostředí nelze dosáhnout existují šetrná sedativa, které Vám veterinář na jeden den předepíše. Pokud toho nelze dosáhnout a pes či jiné zvíře je tomuto vystavován opakovaně, jedná se o týrání a jako takové bude i posuzováno. Konec citátu.
  Proto apeluji na milovníky pyrotechniky - pokud se opravdu nehodláte této "zábavy" vzdát, provozujte ji mimo obydlenou část obce, protože neobtěžujete jen zvířata, ale i lidi, kteří opravdu nemají chuť tohle poslouchat dennodenně a hlavně nečekaně. Navíc se vyhnete i případnému trestnímu oznámení na ochranu zvířat proti týrání. Nevím, jestli si vůbec někdo dovede představit, jak moc citlivý sluch mají všechna zvířata a jak děsivý strach a šok prožívají při náhlém a nadměrném sluchu. Buďme prosím ohleduplní nejen k sobě, ale ke všem tvorům.
  Děkuji a doufám, že se již nebudou opakovat dny dalšího utrpení. Dáša Janíková


 • 6. 10. 2014 21:56
  Václav Utinek ml.
  Jak to vidím já...

  Vážení spoluobčané,
  Čtyři roky utekly jak voda a máme tu další volby do zastupitelstva naší obce. Pro některé nyní nastává doba, kdy vhozeným volebním lístkem do urny vyjádří svoji podporu těm, kteří dle nich naši obec konečně spasí…
  Než ale se současným vedením obce „zatočíme“, podívejme se na jejich práci za uplynulé čtyři roky. Tyto řádky píši z pohledu dobrovolného hasiče a je tedy jasné, ke komu mé sympatie patří a komu dám hlas.
  Tyto čtyři roky, pro mne jako občana Mysločovic nebyly vůbec špatné, já osobně si nemám na co stěžovat. Nemá cenu zde vyjmenovávat, co vše se za čtyři roky v obci udělalo, každý se snad umí rozhlédnout kolem sebe. Pro mne osobně byly zásadní realizace např. cyklostezky do Sazovic, obnova veřejného rozhlasu a osvětlení, zkulturnění plochy za hasičskou zbrojnicí, zřízení osvětleného přechodu pro chodce ke škole, průběžná údržba obce atd…
  Můj osobní projekt – Cyklopark Mysločovice se setkal s podporou a pochopením ze strany obce, a nejsem si jistý, jestli by tomu tak bylo v případě jiného vedení obce! Byla podpořena základní myšlenka projektu s ohledem na mládež v naší obci. Byl bych rád, kdyby spolupráce dál pokračovala.
  Musí být všem jasné, že ne vše se dá za čtyři roky stihnout. Nebo ne vše závisí pouze na vůli obecního zastupitelstva - např. zbudování protipovodňových opatření atd… Nebo vzpomeňme na kauzu Bioplynky, která zahýbala emocemi občanů naší obce. Prvotní podpora této myšlenky ze strany obce byla vedena vidinou úspor obecní pokladny. Byla svolána schůze s občany, kde byl vyjádřen nesouhlas s tímto záměrem. V následném referendu občané výstavbu BPS odmítli a obec se rozhodnutím občanů dál řídila a podnikla veškeré možné kroky proti výstavbě. Dále bych zmínil problematiku rekonstrukce hasičské zbrojnice, která je pro některé občany obce trnem v oku! Je mylně chápáno, že hasiči si zvelebují pro sebe svoji budovu na úkor jiných investic do obce. Uvědomme si, že hasiči využívají pouze spodní část objektu! Ale horní část, ta slouží všem občanům a spolkům v obci ( Ječmínek, důchodci, oslavy, soukromé akce, dětem, schůze, prezentace atd…) Díky této rekonstrukci se zlepší kapacita sálu, nebudeme tyto prostory už závidět okolním obcím! Hlavní prostory SDH si hasiči během roku udržují sami! Ano, ti samí hasiči, občané Mysločovic, kteří se starají o bezpečnost a pořádek v obci na úkor svého času a především bezplatně. Mnozí z Vás jejich pomoc např. při záplavách a požárech již i ocenili. A to nejen v naší obci ale i v okolních, kde naši dobrovolní hasiči dle potřeby pomáhali! A co ještě tito samí hasiči pro obec a občany dělají? Tak např. svoz a likvidaci starého železa, pořádání tradičního Masopustního průvodu, dětského karnevalu, Mikulášský jarmark. Spolupodílí se na pořádání dalších akcí, jako jsou drakiáda, lampiónový průvod, dětský den atd.. Samozřejmě nesmíme zapomenout na výchovu dětí, které např. místo trávení času u počítačů soutěží úspěšně v požárním sportu. Je toho málo? Který spolek v obci dělá víc?
  Setkávám se s kritikou současného vedení obce. Někteří si myslí, že by to dělali lépe, ale uvědomme si, že na papír se jejich „sliby“ píšou velmi lehce. Zvláště pokud se jedná o věci, na kterých se již pracuje a jsou zahrnuty v budoucích plánech obce. Je hezké psát např. o udržování pořádku a čistoty v obci, když už to dělají jiní a dobře! Stačí se rozhlédnout…
  Nepíšu tyto řádky proto, abych někoho přesvědčoval. Chtěl jsem jen, aby lidé volili na základě zdravého uvážení, a ne na základě momentálních nálad, emocí či přehnaných slibů nebo pomluv.
  Děkuji za přečtení , Váš spoluobčan
  Václav Utinek ml.


 • 5. 12. 2014 20:52
  Karel Dřímal
  Poplatky za sál

  Zajímalo by mne, proč platí občané, kteří nejsou členy hasičů, za pronájem sálu 2x více než členové. Rekonstrukce byla přece prováděna obecním úřadem, jak i starosta na jaře ve svém článku vysvětloval. A všichni občané v obci by měli mít stejná práva bez ohledu na to, v jakém spolku jsou.


 • 8. 12. 2014 16:32
  Lukáš Dovrtěl
  Re: Poplatky za sál

  Dobrý den.
  Do nově zrekonstruovaného sálu bude vytvořen nový ceník za pronájem. Tento ceník se bude projednávat na nejbližším zastupitelstvu obce.

  Lukáš Dovrtěl


 • 3. 2. 2015 20:43
  Svatopluk Langer
  Sběr komunálního odpadu

  Co děláme jinak?

  Cena za svoz komunálního odpadu se hradí pro rok 2015 ve výši 613,- ve slevě pak 580,-Kč. A to mě popravdě děsí. Pokud se ohlédnu do minulosti a zamyslím se nad trendem ceny, tak se po právu obávám, že cena za tuto službu v naší obci bude atakovat tisícikorunu za zhruba 6 let. Je mi přitom jasné, že cena za svoz komunálního odpadu je tvořena více položkami, které je nutné vždy uhradit.
  Zaráží mě ovšem zjištění, že okolní obce nastavili tuto cenu o kus níže (Hostišová 450,-Kč, Sazovice 500,-Kč, Tečovice dokonce 380,-Kč).
  Takže se ptám jak je to možné? Asi to okolní obce dělají jinak, nebo dokáží vyvinout lepší tlak na dodavatele služby! Asi by stálo za zváženou udělat si rešerši v okolí a zvýšit tlak na dodavatele služeb. Zároveň bude asi potřeba udělat také osvětu mezi občany, aby se zlepšilo třízení odpadů.

  Svatopluk LANGER


 • 13. 2. 2015 8:28
  Pavel Žák
  Re: Sběr komunálního odpadu

  Na otázku, jak je možné, že okolní obce vybírají poplatek za svoz a likvidaci odpadu nižší než Mysločovice, je jednoduchá odpověď. Do letošního roku Obec Mysločovice doplácela rozdíl mezi skutečnými náklady a mezi částkou vybranou v poplatcích mezi občany. Zastupitelstvo v letošním roce rozhodlo o tom, že výše poplatků bude ve výši skutečných nákladů. Obce Hostišová, Sazovice a Machová využívají stejnou firmu pro likvidaci odpadů (Technické služby Otrokovice s.r.o.) za stejných cenových podmínek jako Mysločovice. Rozdíl ve výši poplatků v jednotlivých obcích je v tom, jakou částkou likvidaci odpadů obce dotují. Nemalá částka za likvidaci odpadů se dá ušetřit i tříděním odpadů z domácností. V rámci spolupráce se společností EKO -KOM byly doplněné kontejnery na tříděný odpad, konkrétně plasty a papír.. Navýšil se jejich počet ve dvoře hasičské zbrojnice, nově jsou umístěné na Stránce a u zdravotního střediska. Nový kontejner máme i na použitý textil, oděvy a obuv, třídit můžeme železo a zelený odpad.. Samozřejmě ani likvidace vytříděných odpadů není zdarma, ale část nákladů nám zpětně poskytuje již uvedená společnost EKO-KOM. Na závěr k obavě, že by mohl poplatek za odvoz a likvidaci atakovat tisícikorunovou hranici. Tato obava není až tak neopodstatněná, dle neoficiálního sdělení ředitele Technických služeb se má „skládkovací poplatek“ na skládkách rozhodnutím vlády zvýšit ze stávajících 500 Kč za tunu na 1000 Kč. Tento poplatek tvoří skoro ½ částky za vývoz komunálního odpadu a celkové náklady obce na likvidaci odpadů by se tímto mohly podstatně navýšit.


 • 17. 6. 2024 20:55
  LewisReona
  LewisReona


  whoah this weblog is fantastic i love reading your articles. Stay up the great work! You recognize, many persons are hunting round for this information, you could aid them greatly.
  http://www.transfeature.ru/trafet-982.html

  купить диплом старого образца
  http://energoprofi23.ru

  купить диплом в северске


 • 17. 6. 2024 21:46
  LewisReona
  IsmaelVup


  Heya great website! Does running a blog such as this require a great deal of work? I've very little expertise in coding but I was hoping to start my own blog soon. Anyway, should you have any suggestions or tips for new blog owners please share. I know this is off topic however I simply needed to ask. Thank you!

  http://www.suricoma.com/2016/01/blog-post.html
  https://fortnassau.com/nl/news-nl/farm-to-table-paasmenu-2015/#comment-81041
  http://lighttur.ru/kupit-diplom-v-internete-legalno-i-konfidentsialno
  http://www.nfgroup.it/forum/vale-tudo/358-n34q
  http://lider1c.ru/communication/forum/messages/forum4/message7125/5496-radiploma?result=new#message7125


 • včera v 0:00
  Williamwop
  купить аттестат за 9 класс

  http://nas-navyseals.us/?path=galerie_comment&pid=1&entries=20
  http://net-pier.biz/chao/notebook2/notebook2.cgi/hzhHXmCWHPGiK
  http://www.five-respect.co.jp/bbs/sunbbs.cgi?mode=form&no=126638121&page=
  https://vtubermatomesoku.com/2022/07/21/%E3%80%90%E7%94%9F%E3%82%B9%E3%83%90%E3%83%AB%E3%80%91%E3%82%AC%E3%83%81%E3%83%9B%E3%83%A9%E3%83%BC%E3%81%A3%E3%81%A6%E3%81%BE%E3%81%98%EF%BC%81%EF%BC%9F%EF%BC%81%E3%83%9B%E3%83%AD%E3%83%A9%E3%82%A4/
  https://wefixdallas.com/artistic-drawing-of-girl-has-gone-away


 • včera v 11:28
  OLaneELICK
  Stephenbaire


  What's up everyone, it's my first go to see at this site, and article is actually fruitful for me, keep up posting these types of posts.

  http://papa-english.blogspot.com/2016/11/18.html
  http://sweetburg.ru/course/paket-reczepturnyh-kart-na-mussovye-torty-koktejlnaya-vecherinka/#comment-5725/
  http://u90517ol.beget.tech/2024/05/15/put-k-professionalnomu-priznaniyu-kupi-diplom-i-stan-uvazhaemym-specialistom.html
  http://kuvandyk.ru/users.php?m=details&id=55559
  http://censornet.ru/kupit-ofitsialnyiy-diplom-v-moskve/


Starší 1

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů