Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Organizace v obci > HLAHOL Mysločovice z.s.

HLAHOL Mysločovice z.s.

Spolek, vznik: 22. 3. 2007, IČ: 28553497, sídlo: Mysločovice 21

Počátek vzniku mužského pěveckého sboru HLAHOL se váže ke konci roku 1998, samotné občanské sdružení HLAHOL Mysločovice. vzniklo v roce 2007 a v listopadu 2016 se stalo po přeregistraci spolkem.

V současné době (prosinec 2018) má třináct aktivních členů a schází se pravidelně, pod vedením Mgr. Michala Mynáře, v neděli od 7:30 hodin v obecním úřadě.                        

V repertoáru převládají moravské lidové písně. Protože má Hlahol v současnosti 13 členů a věkový průměr 65 let, rád uvítá ve svých řadách "mladou krev" s jedinou povinnou vlastností - láskou k lidové písni a zpěvu. 

Svým zpěvem moravských lidových písní zdobí Hlahol nejen akce v obci (Mikulášský jarmark, křížová cesta, velikonoční pomlázka, beseda s důchodci, pouť ke kapli Sv. Jana Nepomuckého, Boží tělo, slavnost patnáctiletých, příležitostně i pohřby a svatby), ale reprezentují obec Mysločovice i v blízkém a širším okolí (hody v Kojetíně a v Sazovicích, Starý hanácký právo v Sazovicích, Žně našich předků v Pravčicích, Dožínky v Holešově, Krajské dožínky v Kroměříži, Sečení kosou v Buchlovicích apod.).

Kronika je vedena od roku 2002.

Odkaz na vlastní stránky zde.

Členové souboru

Poslední aktualizace 10.12.2018