Horní menu

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Život v obci > Soutěž "O nejhezčí květinový truhlík" > Truhlíky v roce 2008

Truhlíky v roce 2008

29. července 2008 proběhlo již třetí finálové hodnocení okenní a balkónové květinové výzdoby v obci Mysločovice pod názvem „O nejhezčí truhlík“. Tříčlenná komise ve složení RNDr. Alan Urc, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Zlínského kraje, paní Jana Surovcová, Útvar hlavního architekta Magistrátu Města Zlína a ing. Petr Maňásek, starosta Obce Lechotice. Hodnotící komise nejprve prošla celou obec a pak se zaměřila na vytipované domy, jejichž rozkvetlé a barvami hýřící parapetní římsy a zábradlí svědčily o tom, že jejich majitelé vzali vyhlášenou soutěž vážně. Celkem byla hodnocena výzdoba u 22 domů. Kritéria, která komise uplatňovala byla – nápaditost a barevnost výzdoby, kombinace barev a druhů, uplatnění méně tradičních druhů, využití prostoru a vhodnost použitých rostlin, vitalita, habitus a péče o rostliny. Nutno konstatovat, že hodnocení nebylo jednoduché neboť všichni, kteří se do soutěže zapojili, měli s pěstováním balkónových rostlin evidentně hodně zkušeností, lásku ke květinám i estetický cit pro výzdobu. Některé okenní truhlíky připomínaly barevností a druhovou skladbou umělecky uvité kytice.

Je třeba také podotknout, že komise vysoce ocenila i celkový vzhled obce z pohledu výsadeb a jejich údržby, čistoty chodníků a komunikací, vzorně zastřižené živé ploty a posečené travnaté plochy ač toto předmětem hodnocení nebylo.

Na závěr se komise po vzrušené debatě a vzájemné výměně argumentů podpořených poznámkami a fotodokumentací rozhodla udělit kromě cen za první až třetí místo také tři čestná uznání. A jaké jsou výsledky?

 

Komisí byly oceněny tyto truhlíkové květinové výzdoby:

 

1. místo:  RD čp. 98 tetina Šestáková

2. místo:  RD čp. 81 rodiny Gajzlerovy

3. místo:  RD čp. 168 rodiny Žákovy

 

 

 

 

Čestné uznání za krásnou výzdobu komise udělila paní Jarmile Piskové, čp.148, manželům Pitříkovým čp.88 a manželům Brázdilovým čp.115.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tolik k výsledkům, pochvalu a uznání si však zaslouží každý, kdo se do soutěže zapojil, prezentoval tím svůj vztah ke krásnu, svoje zahradnické zkušenosti i svůj vztah k obci ve které žije.

                                                                      Za hodnotící komisi RNDr. Alan Urc

 

Nejbližší zasedání ZO
8.1.2018 od 18:00 hodin

Ze zasedání ZO 27.11.2017 

zápis z jednání (.pdf)

Obec je členem Mikroregionu Žídelná

stránky mikroregionu

Obec spadá do působnosti MAS Partnerství Moštěnka

stránky MAS
logo_mas_bar_01.jpg

Víte, že v obci

... je k 31.10. 627 občanů a 19 cizinců?
... je průměrný věk obyvatele 40,76 roku?

Sociální služby ve Zlínském kraji

Elektronický katalog
SO.gif

Právní poradna

Přesměrování na poradnu

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.myslocovice.cz

Registrujte se zde
myslocovice_footer.png