Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace > Život v obci > Úspěchy našich občanů

Úspěchy našich občanů

Kolikrát ani nevíme, že náš soused či sousedka či jejich děti v něčem vynikají, něčeho dosáhli. Zatím u nás nemáme úspěšné olympioniky či nositele Nobelovy ceny, ale kdoví. Každý i malý úspěch se časem může stát základem něčeho velkého. A proto jsme se rozhodli na tomto místě Vás od roku 2007 seznamovat s menšími či většími úspěchy našich občanů. Pokud víte o někom úspěšném kolem sebe, nenechejte si to pro sebe a sdělte nám to! Rádi zveřejníme.

Václav Utinek

- Mistr ČR v extrémním závodu „Adidas 24 hodin nad Lysé hoře“, který proběhl 23.-25.1.2015.
Více informací o závodu naleznete kliknutím zde.

Václav Utinek

- stavitel cykloparku V Mysločovicích
článek v časopise VELO 9/2014 (.pdf)

Lajda Jaroslav a
Stoklásek Vlastislav

- v roce 2012 byli oba vyznamenáni zlatou medailí prof. MUDr. J. Jánského za bezplatné dárcovství krve - 40 odběrů.

Václav Utinek

- koncem ledna 2013 velký úspěch v závodě "ADIDAS 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE" - vytrvalostní akci určené pro širokou sportovní veřejnost. Jedná se o 24 hodin trvající extrémní horskou štafetu dvojic společně se sólo závodem jednotlivců, který je vyhlášen jako Zimní MČR v horském maratonu jednotlivců. Umístil se jako 1. v kategorii "tým", "nad 50 let" (věk se počítá dle staršího z dvojice).

Výsledková listina (.pdf).
Odkaz na stránky závodu.

Václav Utinek

- v září 2012 úspěch v závodě "Adidas - Continental Beskydská sedmička" – extrémní přechod Beskyd Javorový - Javorník a Mistrovství České Republiky v horském maratonu dvojic (dále jen MČR). Umístil se jako 25. v kategorii "sport". "do 40 let".

Jednalo se o 3. ročník horského maratonu dvojic Beskydská sedmička 2012, který se uskutečnil o víkendu 7.-.9 září, nabídl třem tisícovkám účastníků možnost poměřit své síly jak se soupeři, tak především se sebou samotnými. Trasa dlouhá 95 kilometrů s převýšením 5430 metrů vedla ze slezského Třince přes celé Beskydy až do Frenštátu pod Radhoštěm. Oproti předchozím létům se tak směr závodu otočil a populární B7 dostala opět jiný rozměr. Prudké seběhy se změnily v prudká stoupání a táhlejší výstupy v delší seběh. Po startu navíc přibyla dlouhá rovinka pod první kopec.

Petra Žáková

- ocenění Zlínským krajem za volnočasovou práci s mládeží, 24. 11. 2011. Vedoucí kolektivu mladých hasičů SDH Mysločovice. Vedení mládeže se věnuje od roku 1995. Dosažené sportovní úspěchy: 4x1.m. Zlínské ligy, 3x1.m. Středomoravského poháru mládeže, okresní kolo celostátní hry Plamen - 1.m. v roce 2009, 2.m v roce 2010.
Organizuje každoroční soustředění, výlety, kulturní a sportovní akce pro děti, pravidelné schůzky v podobě letních tréninků a v zimním období probíhá příprava v tělocvičně ZŠ. Mimo tyto aktivity působí jako předseda Kulturního výboru a výboru pro mládež Zastupitelstva obce Mysločovice, kde organizují další sportovní a kulturní akce pro děti a mládež celé obce a blízkého okolí. Není povoláním pedagog.

Vyhodnocení 1. část Vyhodnocení 2. část  

Radin Kutra - úspěchy v chovu holubů rysů
- článek z měsíčníku Chovatel, 10/2009: 1. strana (.pdf), 2. strana (.pdf)
Pavel Kučera - úspěch v brokové střelbě
Josef Gába - úspěch na Mistrovství ČR v Kovbojské akční střelbě
   
Jitka Gazdošová - úspěch v soutěži Miss Elegance, kterou vyhlásil v roce 2006 časopis Burda
Václav Utinek - mistr republiky amatérů 2006 v závodech horských kol

Poslední aktualizace 26. 1. 2015